Občianske združenie Ukrajincov žijúcich na Slovensku "Ukrajina - Slovensko SOS" - SME SPOLU vyzbieralo vďaka dobrovoľným zbierkam na Stara Trznica (Bratislava) sumu 1201,44 €, ktorá pomôže rehabilitačnému centru v meste Dnipro.

http://pomogisebesam.dp.ua/v-reabilitatsionnom-tsentre-pomogi-sebe-sam-poyavilis-dva-fizioterapevticheskih-apparata/

Toto rehabilitačné centrum má názov "Pomôž si sám" a bolo založené dobrovoľníkom a účastníkom ATO - Sergiyom Kurshakovym. Sergiy bol sám vážne zranený a nakoľko si dobre uvedomoval, aké je dôležíte ponúknuť zraneným ľudom dobrú rehabilitačnú pomoc, tak sa rozhodol skúsiť založiť dobrovoľnícke rehabilitačne centrum pre vojakov ATO. Centrum všetky prostriedky a potrebnú pomoc pre účastníkov ATO ponúka bezplatne.

Pre toto centrum charitatívna organizácia SME SPOLU zariadila kúpu dvoch fyzioterapeutických zariadení - "Radium -01 Inter CM" a "Korona-C+Y". Ich hodnota je asi 33 400 UAH (ukrajinských hrivien). Všetkým lekárom a fyzioterapeutom, ktorí budú v budúcnosti s danými prístrojmi pracovať, prajeme veľa úspechov a samozrejme, prajeme všetko dobre aj všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa akokoľvek dobrovoľne podieľajú na prevádzke celého tohto rehabilitačného zariadenia. Tešíme sa spolu s Vami, lebo.... SME SPOLU!

p_20160705_153724.jpgp_20160628_152945.jpg