//Ocenenia

Ocenenia

Zahraničný dobrovoľník na Slovensku – 2015

Dlhodobé aktivity charitatívnej nadácie „Ukrajina-Slovensko SOS“ a občianskeho združenia „SME SPOLU“ sú zamerané na koordináciu a zhromažďovanie humanitárnej pomoci pre ukrajinské nemocnice, detské domovy, vnútorne presídlené osoby, atď.

Tieto aktivity sú vysoko hodnotené orgánmi verejnej moci SR a slovenskými mimovládnymi organizáciami.

Dňa 11.2.2016 usporiadali slovenské Národné dobrovoľnícke centrum (CARDO) v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR slávnostné odovzdanie cien „Dobrovoľník roka 2015“. Zástupcovia charitatívne nadácie „Ukrajina-Slovensko SOS“ a občianske združenie „SME Spolu“ získali ocenenie v kategórii „Zahraničný dobrovoľník na Slovensku – 2015“

Okrem toho, prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska prijal dobrovoľníkov našej nadácie v Prezidentskom paláci a poďakoval za ich prácu.

Zároveň, riaditeľka našej nadácie pani Anna Shvachka získala možnosť informovať pána prezidenta o prebiehajúcich charitatívnych projektoch, ktoré usmerňujú úsilie ukrajinskej komunity a zástupcov iných komunít na Slovensku na ďalšiu účinnú pomoc Ukrajine.

Vyznamenanie od prezidenta Ukrajiny

16. októbra 2017 riaditeľka ukrajinskej charitatívnej nadácie „Ukrajina-Slovensko SOS“ a občianskeho združeniaSME SPOLU“ prevzala vyznamenanie prezidenta Ukrajiny „Za humanitárnu účasť v antiteroristickej operácii“.

Ocenenie bolo odovzdané na pôde Luhanskej civilno-vojenské okresnej správy počas odovzdania humanitárnej pomoci charitatívnou organizáciou „Ukrajina-Slovensko SOS“, určenej pre zdravotné zariadenia Luhanskej a Doneckej oblasti. Humanitárnu pomoc poskytla vláda Slovenskej republiky.

Ocenenie od prezidenta Ukrajiny