/Podpora pre rodiny postihnuté černobyľskou katastrofou

Podpora pre rodiny postihnuté černobyľskou katastrofou

Humanitárna pomoc vyzbieraná ukrajinsými dobrovoľníkmi bola odovzdaná rodine Sergeja a Zlatice Rezničenkových. Pán Rezničenko bol likvidátorom Černobyľskej havárie,  jedným z tých, ktorí sa na úkor svojho vlastného zdravia, snažili znížiť následky havárie na jadrovej elektrárni.

Rodina Rezničenkových má štyri deti. Dve z nich sa narodili po havárii a na vlastnom zdraví pocítili vplyv samotného žiarenia. Pani Zlatica počas dlhej a komplexnej liečby stretla veľa ďalších rodín, ktorých deti sa stali invalidmi v dôsledku Černobyľskej havárie. Rodina Rezničenkových, napriek osobným obrovským ťažkostiam, pomáha iným rodinám, ktorých postihla černobyľská katastrofa.

V súčasnej dobe, sa „Ukrajina-Slovensko SOS» / SME SPOLU pripája k tejto pomoci. Oblečenie, obuv, hračky a pomôcky pre školákov boli odovzdané rodine Rezničenkových, ktorá už dlhší čas žije na Slovensku. Spomínané veci taktiež odovzdávame rodinám Stužukiv (mesto Kyjev) a Drahaľčukiv (mesto Charkiv).

Humanitárna pomoc bude prevezená a odovzdaná aj ďalším rodinám postihnutým Černobyľskou haváriou – aj z Donecka. Niektoré sa v dôsledku jeho dočasnej vojenskej okupácie boli nútené evakuovať do mesta Červenoarmijsk (Donecká oblasť).