Україно-словацький дім у Братиславі

Україно-словацький дім у Братиславі

Вперше за довгі роки українська громада Словаччини має власне приміщення у Братиславі – Україно-словацький дім.

Завдяки уряду Нового места Братислави, з квітня 2022 року Україно-словацький дім став простором для гуртування української громади Словаччини, місцем допомоги українцям, постраждалим від війни.

Насамперед – це надання професійної психологічної допомоги людям,  які опинилися в складних умовах через повномасштабну війну в Україні.

Для дорослих наші психологи проводять активну терапію у поєднані з тілесними практиками.

Для дітей психологічна допомога надається через гру (для найменших), арт-терапії, казкотерапії, йога-казки. Наші спеціалісти застосовують найсучасніші методи психологічної допомоги для відвідувачів УСД.

Одним із важливих аспектів нашої діяльності є розвиток творчих здібностей у дітей та дорослих. Професійні викладачі навчать вас малювати не тільки класичними засобами, а й досить незвичними. Зокрема великим попитом користується майстер-клас з кавомалювання.

Pre deti staršie ako 8 rokov existujú také krúžky ako Šach, Divadelné majstrovstvo, ktoré pomáhajú deťom vyjadrovať emócie, rozvíjať ich tvorivý či analytický potenciál, herecké schopnosti, rečnícke schopnosti, sebaistotu a cieľavedomosť. V útulných sálach centra majú možnosť komunikovať so svojimi rovesníkmi v rodnom jazyku, nájsť si priateľov, študovať alebo sa len tak hrať.

Na pomoc utečencom s integráciou naše centrum priebežne a s podporou UNHCR ponúka kurzy slovenského a anglického jazyka pre dospelých a deti nad 13 rokov.

Pre seniorov sme vytvorili „Klub komunikácie 50+“, v ktorom majú možnosť získať psychologickú  podporu, zúčastniť sa na spoločných hrách (lotto, šach, domino), venovať sa tvorivým aktivitám, udržiavať si fyzickú kondíciu, učiť sa počítačovej gramotnosti.

Takisto v Ukrajinsko-slovenskom dome sa poskytuje informačná podpora. Organizujeme stretnutia na témy školstvo, medicína, podnikanie, zamestnanosť, získanie povolenia na pobyt na Slovensku a pod.

Podujatia Ukrajinsko-slovenského domu podporuje bratislavský magistrát, UNICEF, UNHCR.

Čo robíme

Наша діяльність

Ми завжди організовуємо цікаві заходи для дітей та дорослих. Ви можете зареєструватися на відкриті курси нижче.