Informačná
podpora

Informačná podpora

Jednou z hlavných smerov činnosti Ukraine – Slovakia SOS/SME SPOLU  je informačná podpora pre Ukrajincov, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy a našli útočisko na Slovensku.

Od prvých dní vojny naša organizácia vo facebookovej skupine Українці в Словаччині / Ukrajinci na Slovensku poskytovala rôzne operatívne a aktuálne informácie: bud᾽ to pravidlá prechodu hraníc, registrácie štatútu dočasného útočiska, alebo aj odporúčania lekárov.

Pomocou sociálnych sietí utečenci v najvzdialenejších kútoch krajiny mohli rýchlo získať odpovede na dôležité pre nich otázky, podeliť sa o svoje skúsenosti a navzájom sa podporovať.

Zvlášť treba spomenúť skupinu Житло для біженців в Словаччині/ Ubytovanie pre utecencov z Ukrajiny, ktorá sa stala jedným z hlavných zdrojov hľadania ubytovania pre utečencov, v ktorej každý týždeň nájdu bezplatné ubytovanie desiatky ľudí.

Boli vytvorené aj ďalšie špeciálne tematické skupiny s cieľom poskytnúť utečencom možnosť nájsť si prácu, ponúkať svoje služby a dostávať veci ako darček.

Informačná podpora k aktuálnym témam je poskytovaná nielen na sociálnych sieťach, ale aj telefonicky a počas stretnutí v Ukrajinsko-slovenskom dome.

Pozrite si prezentáciu zo stretnutia

ЯК СТАТИ МАЙСТРОМ БЬЮТІ В СЛОВАЧЧИНІ

Autor: Yulia Taranenko

Pozrite si videonahrávku

ЯК ПИСАТИ РЕЗЮМЕ, ЯКІ ХОЧЕТЬСЯ ЧИТАТИ

Webinár s Katerynou Silkovskou